filter icon فیلتر

فیلتر کنید

tour duration 7 شب

تور فرانسه بهار ١٤٠١

  امارات

از 1400/12/24


تا 1401/01/16


قیمت از 54,990,000 تومان

tour duration 7 شب

تور فرانسه هتل ۵ستاره

  ماهان

از 1400/08/24


تا 1400/11/12


قیمت از 8,600,000 تومان + 890

تور فرانسه

تجربه تور فرانسه با آژانس پرنده مهاجر (گروهی و انفرادی )

 

نام رسمی این کشور زیبا جمهوری فرانسه است و در اروپای غربی قرار دارد. این کشور مانند کشورهای اسپانیا و مراکش دارای سواحلی در دو دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس بوده که هر ساله گردشگران زیادی با خرید تور فرانسه از بودن در این سواحل زیبا لذت می برند. لقب شش ضلعی به دلیل شکل کشور فرانسه به آن داده شده و از نظر مساحت این کشور بزرگ ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا می باشد و مقام سومین کشور بزرگ، در کل قاره اروپا را نیز به خود اختصاص داده است. جمعیت فرانسه از مرز ۶۷ میلیون نفر گذشته و دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا است.

نظر به اینکه برنامه واکسیناسیون بر علیه ویروس COVID-19 ( به فارسی : کووید 19 یا کرونا ) هنوز در جهان به پایان نرسیده است ، لذا در حال حاضر در سال 1399 شمسی بدلیل بسته بودن مرزهای کشور فرانسه بر روی خریداران تور فرانسه بسته میباشد . امید است هر چه سریعتر با تکمیل برنامه واکسیناسیون جهانی ، آژانس پرنده مهاجر بتواند همانند گذشته شما خریداران تور فرانسه را در سفر به این کشور توریستی همیاری نماید . شاید دانستن این موضوع که متقاضیان خرید تور فرانسه و تور ایتالیا در بین ایرانیان خواستار سفر به اروپا هر دو در صدر لیست انتخابیشان قرار دارد برایتان جالب باشد .

 

مردم فرانسه به چه زبانی صحبت میکنند ؟

 

زبان رایج کشور فرانسه ، فرانسوی بوده که زبان رسمی این سرزمین هم می باشد و اکثر تابلوهای راهنمایی و رانندگی به زبان فرانسوی نوشته شده اند. جوانان این کشور قادر هستند در حد متوسط به زبان انگلیسی صحبت کنند. بهتر است خریداران تور فرانسه برای برطرف کردن نیازهای خود کمی به این دو زبان مسلط باشند. علاوه بر زبان فرانسوی در این کشور زبان های محلی متعددی نیز همانند زبان برتون و زبان آلزاسی وجود دارد که با زبان فرانسوی بسیار متفاوت است. برخی از این زبان ها مانند زبان فرانسوی، ریشه ای رومی دارند که زبان اکسیتان از این جمله است، اما زبان باسک بطور کامل با فرانسوی تفاوت دارد و ساکنان مناطق جنوب غربی فرانسه تا شمال اسپانیا از این گویش استفاده می کنند.

 

فرهنگ مردم تور فرانسه 

 

اگر شما هم از خریداران تور فرانسه از آژانس پرنده مهاجر هستید باید بدانید که فرهنگ مردمان فرانسه توسط عواملی نظیر جغرافیا و رویدادهای تاریخی که در گذر زمان به وقوع پیوسته، شکل گرفته است.

 

 

از قرن هفدهم میلادی، فرانسه و بویژه پاریس، نقش مهمی را در فرهنگ و ادب و هنرهای تزئینی اروپا ایفا کرده اند، که در قرن نوزدهم شاهد تاثیرات آن در سراسر جهان بوده ایم. نقش مهم فرانسه در هنرهایی همچون فیلم سازی و مد و آشپزی از اواخر قرن نوزدهم به بعد آشکار شد.

 

تاریخ کشور فرانسه که گردشگران تور فرانسه باید به آن دقت داشته باشند

 

بسیاری از مسافرانی که تور فرانسه را خریداری میکنند ، به منظور کسب اطلاعات از تاریخ این کشور به این سرزمین سفر می کنند. طبق قدیمی ترین مدارکی گه بدست آمده، درحدود ۸/۱ میلیون سال قبل، انسان هایی در این منطقه که امروزه فرانسه نام دارد، زندگی می کردند. با توجه به شرایط آب و هوایی، ساکنان این منطقه با زندگی عشایری و شکار به حیات خود ادامه می دادند. غارهای زیادی مانند غار لاسکو که قدمت آثار روی آن به دوران پارینه سنگی می رسد، در فرانسه وجود داشته که یکی از جاذبه های گردشگری تور فرانسه بشمار می رود. در حدود حدود 10000 سال قبل از میلاد یعنی بعد از پایان عصر یخبندان، آب و هوای این منطقه عادی گشته و از حدود 7000 سال قبل از میلاد مسیح ، دوران نو سنگی در این منطقه آغاز گشت. پس از آن در اواسط هزاره سوم و چهارم، رشد و شکوفایی در عرصه های جمعیتی و کشاورزی در این منطقه بوجود آمد. این منطقه فرانروایی بومی خود را داشت تا اینکه توسط ژولیس سزار، فرامانروای قدرتمند رومی، سرنگون شده و کشورشان به بخشی از امپراتوری روم تبدیل گشت.

 

آب و هوای کشور فرانسه که خریداران تور فرانسه باید بسیار به آن دقت داشته باشند

 

کشور زیبای فرانسه که دارای آب و هوایی چهار فصل است ، شرایط جوی در شهرها و مکان های مختلف این کشور گوناگون می باشد. کشور فرانسه آب و هوای معتدلی دارد و فصل بهار در این کشور دیدنی ، بسیار زیبا و خوش آب و هوا بوده و مناسب ترین زمان برای خرید تور فرانسه و سفر به این کشور است. اگرچه فرانسه کشوری چهار فصل است اما زمستان های این کشور کمترین میزان بارش برف را داشته و دارای آب و هوایی ملایم در این فصل است. بسیاری از گردشگران با خرید تور فرانسه و اقامت در این کشور وسیع توانسته اند تجربه شبی سرد را در یک شهر فرانسه و روز گرمی را در شهر دیگر این سرزمین کسب کنند. شما به راحتی میتوانید با خرید تور فرانسه و سفر به این کشور به راحتی تفاوت آب و هوایی در سواحل و مناطق کوهستانی این کشور را حس کنید . به عنوان مثال اگر تور فرانسه را برای ماه های مهر تا آذر تهیه کنید می توانید شاهد هوایی مه آلود در مسیر جاده های شهر برست فرانسه باشید و در شهر دیگری مانند پرووانس، وزش باد گرم در فصل زمستان را روی پوست خود احساس کنید. بطور کلی می توان گفت که فرانسه در هر فصلی دارای آب و هوایی بسیار دل انگیز و دلنشین بوده و از درجه حرارتی متوسط برخوردار است، و همین امر دلیل محبوبیت تور فرانسه در بین گردشگران خارجی است.

 

درباره حاکمیت فرانسه باید گفت

 

قانون اساسی فرانسه بر اساس رفراندومی که در ۴ اکتبر ۱۹۸۵انجام شد به رسمیت رسید که این قانون بر ایجاد کشوری سکولار و دموکرات تاکید داشت. در انقلاب فرانسه اعلامیه ای تحت عنوان حقوق انسان و شهروند ایجاد شد که به نوعی عقاید این کشور را بیان می کرد، که موضوعی قابل تامل برای مسافران و خریداران تور فرانسه است.

 

مناطق فرانسه که مورد توجه خریداران تور فرانسه میباشد

 

کشور فرانسه که از بهترین مقاصد گردشگری در جهان است، به ۲۲ ناحیه اداری تقسیم می شود که این نواحی به هفت منطقه فرهنگی گروه بندی می شوند. خریداران تور فرانسه همیشه سفر به هر هفت منطقه را در برنامه سفری خود میگنجانند .

منطقه اول : ایل دو فرانس است که مناطق اطراف پایتخت فرانسه را در بر می گیرد.

منطقه دوم : شمال فرانسه است که منطقه ایست که به دلیل جنگ جهانی دوم خسارات بسیار زیادی بر آن وارد شده است.

منطقه سوم : شمال شرقی فرانسه است که در این منطقه فرهنگ اروپایی و فرانسوی با هم ادغام شده اند.

منطقه چهارم : غرب بزرگ است که منطقه ای کشاورزی بوده و متأثر از فرهنگ مردم سلتیک باستان است.

منطقه پنجم : فرانسه مرکزیست که عمده مناطق این ناحیه کشاورزی، مربوط به کشت انگور می باشد و شامل رودخانه ها، دره ها، روستاها و قلعه های تاریخی بسیاری است.

منطقه ششم : جنوب غربی فرانسه است . این منطقه متشکل از دریا، سواحل زیبای اقیانوس اطلس و کوه پیرنه نزدیک کشور اسپانیا می باشد.

منطقه هفتم : جنوب شرقی فرانسه میباشد . این منطقه مهمترین بخش کشور فرانسه است که با آب و هوایی گرم و دریایی لاجوردی، از اصلی ترین مناطق توریستی فرانسه پس از پاریس بشمار می رود و علت آن وجود شهر مارسی در این منطقه است.

 

 

 

مهمترین شهرها در تور فرانسه

 

اولین شهر : شهر پاریس

شهر پاریس به قدری در بین خریداران تور فرانسه شهرت دارد که معرفی شهرهای مهم فرانسه را نمیتوان از شهر دیگری آغاز کرد . پاریس افسانه ای به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه نزدیک به ۲/۲ میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان به حساب می آید. از جاذبه های گردشگری تور فرانسه در این شهر می توان به برج ایفل، کلیسای نوتردام، محله لاتین در سمت چپ رود سن، خیابان مشهور شانزه لیزه و محله مونتمارتر اشاره کرد. موزه لوور نیز پربازدیدترین موزه در جهان است.

 

دومین شهر : شهر لیون

شهر لیون از معروف ترین شهرهای فرانسه است و در فاصله ۵۰۰ کیلومتری از پاریس و در نزدیکی مرز سوئیس واقع شده است . این شهر به عنوان سومین شهر پرجمعیت فرانسه ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داشته و پایتخت شکمی فرانسه نامیده می شود. با خرید تور فرانسه، از خیابان ها و میادین مملو از رستوران ها و اغذیه فروشی های سیار این شهر که شامل انواع غذاهای خوشمزه و بین المللی می شود، لذت ببرید. علاوه بر این، لیون از نظر جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی و سیاسی نیز بسیار حائز اهمیت است.

 

سومین شهر : شهر نیس

سومین شهر در لیست ما شهر نیس است که پنجمین شهر پرجمعیت فرانسه است و موقعیتی فوق العاده در ساحل کورت دازور دارد . این شهر در جنوب شرقی فرانسه قرار داشته و با چشم انداری زیبا و بی نظیر از ساحل مدیترانه، گردشگران تور فرانسه را مجذوب خود می کند. آب و هوای گرم و سواحل دل انگیز نیس، دلیل انتخاب تور فرانسه و بازدید از این شهر است.

 

شهر چهارم : شهر مارسی

شهر زیبای مارسی به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای فرانسه و اروپای غربی شناخته میشود که قدمت آن به ۶۰۰ سال قبل از میلاد و یونان باستان بر می گردد. بندر مارسی به دلیل قرار گرفتن در کناره دریای مدیترانه از اهمیت بالایی برخوردار است. هر ساله ۴ میلیون بازدیدکننده با خرید تور فرانسه از این شهر دیدن می کنند. موزه ها، بناهای تاریخی متعدد، بندر قدیم مارسی و منطقه قدیمی شهر از مناطق دیدنی این شهر به حساب می آیند.

شهر پنجم : شهر بوردو

شهر زیبای بوردو که در منطقه آکیتن قرار دارد و دلیل شهرتش تاکستان های انگور آن است . هر ساله تعداد زیادی گردشگر برای شرکت در مراسم انگورچینی و کاشت و برداشت انگور، اقدام به خرید تور فرانسه می کنند. شهر بوردو ششمین شهر بزرگ فرانسه بوده که می توان از بناهای تاریخی و رودخانه گارون واقع در این شهر دیدن کرد.

شهر ششم : شهر تولوز

شهر تولوز به شهر صورتی معروف است و دلیل آن داشتن ساختمان های نمادین با آجرهایی به رنگ قرمز روشن و صورتی است . این شهر جزء شهرهای مرفه و ثروتمند فرانسه به شمار می رود و در قرن ۱۵ یکی از تولیدکنندگان عمده رنگ طبیعی نیلی بوده است. در این شهر شرکت های بزرگ و عمده هوافضا قرار دارد. با خرید تور فرانسه به پایتخت هوافضای اروپا سفر کنید.

شهر هفتم : شهر استراسبورگ

شهر استراسبورگ یک شهر زیبا در کشور فرانسه است که می توان آن را یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار کشور فرانسه نامید. به دلیل نزدیکی این شهر به مرز آلمان، بسیاری از مردم محلی این منطقه ته لهجه ای آلمانی دارند. یکی از معروف ترین جاذبه های این شهر برای خریداران تور فرانسه، بازار کریسمس استراسبورگ است که به عنوان قدیمی ترین بازار کریسمس اروپا، با شور و شوق بسیار زیادی برگزار می شود.

شهر هشتم : شهر مون پلیه

شهر هشتم این لیست ، هفتمین شهر بزرگ فرانسه بنام مون پلیه است که در جنوب فرانسه واقع شده است . از دلایل محبوبیت و توسعه این شهر می توان به دانشگاه های معتبر و جمعیت روزافزون دانشجویان آن اشاره کرد. اگر با خرید تور فرانسه قصد سفر به این شهر را دارید باید بدانید که حدود یک سوم جمعیت مون پلیه را دانشجویان تشکیل می دهند، در نتیجه با شهری جوان روبه رو هستید.

شهر نهم : شهر نانت

شهر نانت تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و در طول قرن هفدهم بزرگ ترین شهر بندری فرانسه شناخته میشد . این شهر با جمعیت ۳۰ هزار نفری خود، مسافران زیادی را با تور فرانسه به بازدید از سواحل زیبا، جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعدد خود دعوت می کند.

 

شهر دهم : شهر دیژون

آخرین شهر در این لیست شهر دیژون در شرق فرانسه است که بدلیل سس خردلش از معروفیت خاصی برخوردار است . اگر با تور فرانسه به این شهر سفر می کنید این نکته را فراموش نکنید که بخش عمده ای از خردل هایی که با نام خردل دیژون در فرانسه و اروپا به فروش می رسد اصل نیستند.

 

 

 

 

جاذبه های گردشگری در تور فرانسه کدامند ؟

 

بدلیل اینکه کشور فرانسه یکی از توریستی ترین کشورهای اروپایی است و هر ساله گردشگران زیادی را جذب خود میکند ، تور فرانسه لقب محبوب ترین تور اروپا را به خود اختصاص داده است . بسیاری از این جاذبه ها در میراث جهانی یونسکو ( به انگلیسی UNESCO ) به ثبت رسیده است. در ادامه قصد داریم به معرفی جاذبه های گردشگری تور فرانسه بپردازیم.

 

شماره 1 - برج ایفل

نماد شهر پاریس و بارزترین جاذبه ی کشور فرانسه برج ایفل است. این برج که از سال ۱۸۸۹ تا کنون پابرجاست، علاوه بر گردشگران خارجی، بسیاری از بزرگان را نیز با خرید تور فرانسه به سمت خود کشانده است.

 

شماره 2 - کلیساهای نوتردام پاریس و مارسی

کلیساهای نوتردام پاریس و مارسی از بهترین جاذبه های گردشگری فرانسه هستند . کلیسای باشکوه نوتردام پاریس، در مرکز شهر پاریس قرار گرفته و سالانه ۱۳ میلیون گردشگر با خرید تور فرانسه برای دیدن آن می آیند . کلیسای نوتردام دولاگارد نیز در مارسی قرار دارد و از بهترین و زیباترین کلیساهای این منطقه شناخته میشود .

 

شماره 3 - دره لویر و قلعه جنونسو

دره دیدنی لویر در نزدیکی شهر زیبای پاریس قرار گرفته و در آن صدها قلعه، که به زیبایی تمام تاریخ فرانسه را به تصویر کشیده اند ، دیده میشود . در تور فرانسه ، بازدید از قلعه جنونسو که مشهورترین قلعه دره لویر است را از دست ندهید.

 

شماره 4 - دهکده سحر آمیز اگوییسهایم

این دهکده زیبا و منحصربه فرد که دهکده سحر آمیز اگوییسهایم نام دارد در منطقه آلزاس و شمال شرقی فرانسه واقع شده است . خریداران تور فرانسه با بازدید از این دهکده به دنیای والت دیزنی سفر می کنند و زیباترین گل های فرانسوی را در خاطرات خود ثبت می کنند.

 

شماره 5 - فرش قرمز و سواحل کن

یکی از جاذبه های گردشگری تور فرانسه شهر کن میباشد که به دلیل جشنواره فیلم کن به شهر بازیگران مشهور سینمایی شهرت یافته است. سواحل ماسه ای کن از دیگر جاذبه های این شهر بوده که تور فرانسه را برای گردشگران جذاب و خاطره انگیز می کند.

 

شماره 6 - طاق پیروزی

طاق پیروزی که بزرگترین طاق دنیا است ، یک سمبل مطرح در کشور فرانسه است. این طاق به عنوان یادبودی برای سربازان ناپلئون در میدان شارل دوگل و در انتهای خیابان شانزلیزه قرار گرفته است. برای بازدید از طاق پیروزی ، خرید تور فرانسه را در برنامه های آینده خود بگنجانید.

 

شماره 7 - کاخ ورسای

کاخ ورسای که یک کاخ سلطنتی و باشکوه است ، بزرگترین کاخ سلطنتی جهان میباشد و تنها ۳۰ دقیقه با پاریس فاصله دارد. با خرید تور فرانسه می توانید از تالار آینه، اتاق های زیبا، باغ ها و فضای سبز این کاخ دیدن کنید.

برخی دیگر از جاذبه های تور فرانسه که تجربه سفر به آنها با تور فرانسه ، تجربه ای است ماندگار در دفتر زندگی شما عبارتند از : کلیسای فونتونی، پل میلائو، میدان کنکورد، ساختمان اپرای پاریس گارنیر و کلیسای قلب مقدس .

آژانس پرنده مهاجر ، مجری مستقیم تور اروپا و تور فرانسه آماده است تا شما مسافران عزیز را در تک تک مراحل سفر با تور فرانسه از لحظه خروج از ایران تا بازگشت به میهن عزیزمان همیاری و همراهی نماید . مطمئن هستیم که خدمات ارائه شده توسط آژانس پرنده مهاجر خاطره ای فراموش نشدنی را در دفتر خاطرات زندگی شما و عزیزانتان ثبت مینماید .

سوالات متداول

نظرات

امتیاز 5.0
1400/10/11

مهیار

بسیارعالی

 
تماس